6. september 2010
Forsiden
Supporter
Om Oddrane
Medlem
Bli medlem!
Odd Grenland
Historikk
Multimedia
Tifogruppa
Bortefans
Forum

A-laget
B-laget
Odd3/junior
Andre Odd-lag
A-landslaget
U-landslag
Info
På siden
Supporternytt
TribuneTV

Terminlister
På reisefot?
Borteturer
Motstandere
Billettpriser



La Manga 2009


Dagboka onsdag 26. mai
 Ti siste dagbøker
Dagboka fredag 3. september
Dagboka torsdag 2. september
Dagboka onsdag 1. september
Dagboka tirsdag 31. august
Dagboka mandag 30. august
Dagboka fredag 27. august
Dagboka torsdag 26. august
Dagboka onsdag 25. august
Dagboka tirsdag 24. august
Dagboka mandag 23. august
 - Alle dagbøker
Dagboka tenker på solskinnsbolla Henning Berg, så sjarmerans at man kunne spise'n opp. Bare motsatt.

Jaja
Ny bortekamp, nytt poeng og vi er på 2. plass på bortetabellen. Kampen forløp rolig og uten noen diskuterbare hendelser. Eller, vent nå litt. Det var ett eller annet...

Ah, det var det ja. De straffesparkene også de som fikk dem syntes var litt billige. Dommeren selv er sikker i sin sak. På den første holdes Kovacs på tur av Sundgot og Kippe, på den andre holder Fred armene rundt Frode som i en ven og vakker wienervals. Straffe begge to, altså, og DEF er strålende fornøyd med at det endelig finnes en dommer som faktisk gjør noe med holding i feltet.

Fullt så fornøyd er ikke den vandrende fallosen av en LSK-trener. Han mener de burde vunnet og det han sier er så fint at vi nesten må få lov til å sitere litt. Det blir morsomst om dere leser dette inni dere med den litt halvpakistanske slængen Herr Stille Berg er så glad i. La oss først høre hva han har å si om straffen vi fikk i første omgang:

- Kovacs løper inn i Frode Kippe. Hva skal Frode gjøre da? Han blir løpt ned. Det er frispark til Frode først, han er ikke i nærheten av ballen en gang.

Fikk du med deg det? Fint, da ser vi på hva han sier om straffen til Kippe, en forseelse som skjer på omtrent nøyaktig samme sted på banen. Ha også i bakhodet at man veldig, veldig sjelden flytter trenerbenken i pausen:

- Den har jeg ikke sett, men den andre så jeg soleklart. Den (til LSK) er vanskelig å se fordi jeg sitter på helt motsatt side.

Og med motsatt side mener han samme side som han satt på da vi fikk straffe i første omgang. Selektivt syn på den mannen gitt. Han mener også at deres islandske spiss, han som brant 1000 sjanser, blant annet den gedigne på overtid, gjorde en god figur, så det er mulig han rett og slett ikke har så god greie på fotball?
Uansett, vil du ha Dagbokas fire cent og en pizza for våre tanker? Man kan si mye dumt om dommeren, og Varden gjør nettopp det ved å gi ham en ener på børsen, men han blåser i det minste på det han ser av holding. La oss snu litt på det. Hadde vi fått dere straffe og de fått vår ville nok Dagboka følt at vår straffe var hakket billigere, men at det fortsatt var helt greit å blåse på. Dessuten var annulleringen av scoringen deres av det litt billige slaget, så da var det vel karma som bet oss i ræva.

Det at straffen måtte tas om igjen er flisespikkeri, men strengt tatt ikke galt, og de av dere som tror at straffen skal tas om ikke når den går i mål fordi oddere beveger seg inn i feltet tar feil. Straffen skal bare tas om igjen ved bom. Sånt blir det kamper som ender 2-2 av, gitt. Vi er derfor ikke ute etter å ta dommeren i dag, han gjorde en helt grei kamp.

Når det gjelder det å skifte skytter kommer det litt an på hvem man spør, tydeligvis. Det står ingenting i regelbøkene om at man ikke kan det, ei står det at man kan det, men Dagboka hadde en gnagende følelse av deja vu da dette skjedde i går. Et kjapt søk på internett senere fant vi svaret. Dette er et sitat fra kampen Viking-FFK i 2007:

Etter 10 minutter av den andre omgangen eksploderte kampen. Ødegaard forserte inn i Fredrikstad-feltet. Den tidligere landslagsspilleren ble dratt ned i feltet og tildelt et soleklart straffespark. Nikolai Stokholm gikk frem for å ta straffen. Dansken misset, men dommeren tildelte Viking en ny straffe. Grunnen var sannsynligvis at Rami Shabaan gikk for tidlig ut fra streken før han reddet straffen. Det neste straffesparket skulle egentlig Allan Gaarde ta, men det viste seg at samme spiller måtte ta straffen. Denne gangen var Stokholm kald, og satte ballen i samme hjørne som han bommet i. Ballen fant nettmaskene og Viking var i ledelsen.

Dommer den gang var Tom Harald Hagen. Mulig han hadde en litt annen oppfatning av reglene. Men det står altså ingenting om det i bøkene.

Gårsdagens dommer var stort sett fornøyd med tinga som skjedde, bortsett fra at Lillestrøms storskjermsansvarlige var litt for lette på labben og ikke sensurerte mer. For opphissing av publikum med å vise repriser av situasjonene førte til at det ble kasta gjenstander på spillere i hvitt. Heldigvis er folka på Åråsen ganske mye dårligere til å kaste enn å pipe, og sjarm er vel ikke det som står i høysetet, de har jo tross alt Henning Berg som trener. Nuvel.

Apropos børs, skal vi ta en titt? TA har BB på Peteren, med samme score som JoneS og Kæptn. Varden er enige i Peter og Kæpt, men slenger på en syver til Arni og Simen også. Personlig vil Dagboka gjerne legge til at Bentley får mye av æren for vårt første og mye av skylda for deres første, og at Jone var enorm i går. Han var overalt, og begynner virkelig å vise prov på hva som bor i ham.

Dermed er det altså niende plass på oss med 18 poeng. Det er tre færre enn i fjor, så det er altså ikke så halvgæernt. Neste kamp er lenge til, men da avsluttes vårsesongen med en grusing av Hønefoss hjemme på fortet. Det kan bli moro.

Forresten du. I følge Fleischeren skulle vi hatt 0 mål, og om du tar en titt på disse levende bildene kan man vel kanskje konkludere med at uavgjort var helt i orden.

Fevangen
Fevang var god i går, faktisk så god at DEF vil ha ham på landslaget igjen. Dagboka vil jo egentlig ikke det siden alle Oddere som tar turen dit blir skadet umiddelbart, men vi er enige i at han spiller bra nok om dagen til at han burde få en sjanse. Hvem er det som er der om dagen egentlig? Wæhler? Eller han som er benket i Tyskland?

Og når vi først er inne på Fevang, skaden hans er ikke så farlig altså. Et lite kræsj med en islending ga et lite smell i et lite leddbånd, men det er ingen fare med kampen mot Hønsefos.

Og når vi først er inne på skader, Lekven måtte ut med en strekk. Det bør gå over på halvannen uke det også.

2005
De tok ut folk på landsen den gang også, da en kjempe ved navn Holtan. I tillegg pratet vi litt om Brevik og var drittlei Mikel.

2006
Det var streikefare i samfunnet. Skjer det aldri noe nytt i slutten av mai eller?

2007
Lørdag

2008
Vi hadde tapt mot Start og pratet lit tom en ung mann ved navn Valenfia var aktuell for klubben. Lurer på hvordan det gikk.

2009
Brodd slo til, og vi varma litt opp til det som skulle bli den kaldeste og våteste cup-kampen i fjor.

2010
Trenings klokka 12.
Odd2 - Vindbjart (tihihihihihiiiiii!) klokka seks på Skagerak Arena. Sesongkort gjelder.
Sosialt klokka åtte om kvelden på et hemmelig sted. Fevang lager sin berømte pizza og Spike underholder med stand-up (yeeeee...)



Kommentarer, innspill eller tips til Dagboka? Send en e-post til dagboka(at)oddrane.no.

NB! Dagboka har en rekke forskjellige forfattere. Innholdet i Dagboka er de ulike forfatternes mening og representerer på ingen måte hva Oddrane Supporterklubb offisielt mener.



| Mer

Tilbake Publisert 26. mai 2010 | Lest 1239 ganger


Lagt inn den 26.05.2010 09:29:08 av From:
From har sett på straffesituasjonene ca 200 ganger, og dette er fasit så langt: Sundgot er skyldfri. Det er Kippe som holder Kovacs i armen og river ham ned. Straffen er udiskutabel. Semb er nesten helt skyldfri; han holder rundt Kippe i 1/10 sek, og slipper opp. Kippe detter som en tomsekk. Filmen sier filming. End of discussion. Når det er sagt, tror jeg vi skal være strålende fornøyd med ett poeng :-)

Lagt inn den 26.05.2010 09:40:40 av Teddy:
Jeg lurer på hvorfor gutta llegger seg så voldsomt bakpå, når vi kommer ut på banen i 2 omgang... Hadde vi presset mere tror jeg faktisk vi hadde klart å vinni, etter 2-2 målet kom vi lenger frem på banen, og skapte noen sjanser...

Lagt inn den 26.05.2010 10:57:19 av Jan Erik:
Sånn på forhånd hadde jeg vært grisehappy med ett poeng borte mot Lillestrøm, og er egentlig bra fornøyd nå også.

Allikevel føles det litt surt å gi bort 0-2 til 2-2. Litt klomsete og uheldig av gutta. Klomsete å ikke presse Tarik (Og uheldig at Arason var på vei til å flytte seg når skuddet kom) og klomsete av en ellers god Semb å kjærtegne Kippe på brystkassa sånn.

MEN, egentlig scora vi 2 mål på 1 målsjanse (Situasjonen det ble straffe av er egentlig ingen målsjanse), og det skal vi være meget, meeeget fornøyd med ;-)

Moro å se Jone i går. Raidet til Brenne. Semb god når han kom inn. Kort sagt, mye moro!!

Gleder meg til vi får Hønsa på besøk! Noe voldsomt! :-D

Lagt inn den 26.05.2010 11:33:28 av POP:
Skal man ta dommeren for noe, må det være det gule kortet Storbæk fikk i første. Dommeren dømmer ikke frispark, men etter en liten prat med Hennig Berg får han altså gult. Se episoden. Det er så langt unna kort man kommer.Storbæk er fair og trekker seg for å unngå å skade spilleren i en situasjon der han kan ha et visst håp om å vinne ballen, hvis han hadde valgt å suse inn i tacklingen.

Lagt inn den 26.05.2010 11:56:16 av MorraDi:
Mener det er Sundgot som er synderen. Holder ved 2 anledninger i trøya. Kippe gjør vel ikke stort annet en å forsøke å holde balansen når Kovac kommer mot han. Semb blir også straffet knallhard. Et brøkdels sekund han har armene rundt Kippe. Men det jeg faktisk ikke kunne se av TV bildene, og det er rart at hobby-pakistaneren ikke har hengt seg opp i, er annuleringen redt etter pause. Kunne ikke se at LSK spilleren gjorde noe veldig uvanlig, utenom å gå i kroppen på Rambekk. Og det er vel ikke ulovlig.

Sumasumarium, et greit resultat for oss, kampen sett under ett. Jeg sier det igjen. Tenk når vi faktisk begynner å spille litt bra fotball. Da blir det morro. Jone var helt enorm i går

Lagt inn den 26.05.2010 12:34:18 av ole:
Herlig å høre Eggen på trening igjen i RBK.
Her er det ikke snakk om å avslutte et angrep liksom bare for å avslutte det. Et langt innlegg til en enslig angriper med tre forsvarere rundt seg, avstedkom følgende salve: "Ka f..., trur du på julenissen?"
Til ettertanke........?

Lagt inn den 26.05.2010 12:35:15 av Jan Erik:
Synes Brage Sandmoen var knallgod i går. Vel kan man si at straffene var billige, men skal man ta for holding er begge situasjoner straffe. Semb holder jo faktisk rundt Kippe, og selv om det ikke var særlig lenge så skal det dømmes straffe.

Eneste han kunne droppet, som skrevet over, var det gule kortet til Storbæk. Tror dessverre Storbæk har fått litt rykte på seg, og for eks Simen hadde neppe fått kort i samme situasjon. Arni regner jeg med får kort for den æresskjellingen har gir dommeren.

Espen O. Sæther om dommeren:
(lenke)

Lagt inn den 26.05.2010 12:36:00 av R f P:
Eg var så sikker på tap.Eg spela for fleire hundrelappar og tapte alt saman.No hatar eg Odd meir enn nokon gong!
Vonar tapet kjem mot Hønefoss .Alle ventar siger i den kampen.Eit tap vil svi mykje meir her!
Heia Hønefoss og Mjøndalen.

Lagt inn den 26.05.2010 12:54:33 av Hans Espen:
Stem på Peter og Jone !
(lenke)


Lagt inn den 26.05.2010 12:59:16 av Pondus:
Jeg kan gå med på at dommeren ikke gjorde seg bort. Men jeg mener at det var en klar feil å la LSK ta straffa om igjen. Det er riktig at Arason nok gikk for langt ut, men 5 LSK spillere var også innenfor 16 meteren i det straffa ble tatt. Det er den samme ordlyden for begge disse forseelsene (to Odd spillere var også over streken for å være retferdig) Siden vår kjære keeper fikk gult burde jo de 7 andre også fått det. I tillegg når det er så mange forseelser (som det normalt aldri blir blåst på ) blir det feil å gi målet til LSK. Det hadde vært like riktig å blåse for å avbryte straffen.

Lagt inn den 26.05.2010 13:06:02 av Vidar:
Taktisk innertier! Forundrer meg stort at ikke Storbæk får høyere poeng på børser. Han er en av lagets viktigste. Vanligvis offensive S. blir "ofret" for å ta ut Essidiri slik at han ikke får komme rundt og legge inn. Samme gjorde han med Parr mot Aafk. Stor lagspiller! Taktiker Fagermo! Synd at ikke mange ser det.


Lagt inn den 26.05.2010 13:13:35 av Jan Erik:
Enig med både Pondus og Vidar. Hear hear.

Lagt inn den 26.05.2010 13:38:57 av Brutus Nordlie:
Jeg er så lei av denna R f p at ord blir små i denna sammenheng. Hold deg unna kommentarfeltet..

Lagt inn den 26.05.2010 13:56:11 av Fylliken:
Da dommeren dømte at straffa skulle tas på nytt, kunne han vel like gjerne dømt på at LSK-spillerne løper inn i feltet før straffen er tatt, noe de gjør på alle tre straffene. Oddspillerne gjør også det, men det er fordi de følger etter LSK-spillerne.

Lagt inn den 26.05.2010 14:06:02 av Roaldkvam:
Sundgot skyldfri, det er vås! alle ser at han holder i trøya til Kovacs, den står jo rett ut! syntes det er bra at dommerene slår ned på holding, men holder Semb Kippe i straffesitasjonen? ikke faen! da må det dømmes 10 straffespark i hver kamp. dette er rein og skjær kompensasjonsdømming. tror dere Od hadde fått straffe hvis de hadde leda 2-0 i tilsvarende situasjon? Aldri i verden!

Lagt inn den 26.05.2010 14:17:15 av gammelkeeper:
For dere som ikke har kampen lagret, gå inn på nettsida til Tv2 og se høydepunkter.
LSK-keeperen tar et laangt skritt fram før Fevang skyter. Hvis ikke den hadde gått i mål, tror dere vi hadde fått den omigjen? Pøh.
Ved straffe nr. 2 tar Arason også her et par kjappe skritt fram. Men hør her. Der er en keeper nødt til. Det faller helt naturlig. Man kan ikke ta sats fra hælen! Kroppen er i spenn framover, og sats må tas fra tåballen. Da blir det uvilkårlig stipping framover.
For slikt flisepikkeri som Sandmoen her utviser, hadde han blitt lynsjet nedover i Europa.

Lagt inn den 26.05.2010 14:54:50 av @ R f P :
Nydelig at du tapte de pengene, viser jo hvor lite du kan om fotball.
Spill videre på at Odd taper så er det DU som taper penger.
Kylling :-))))))))

Lagt inn den 26.05.2010 15:48:47 av morgan:
noen som vet i farten hva b lags kampen koster i kveld og hvilken tribune som brukes? slik at jeg har med meg nok peng til kampen :)

Lagt inn den 26.05.2010 15:51:26 av Jan Erik:
100 kr. Hovedtribunen.

Lagt inn den 26.05.2010 17:09:36 av morgan:
takk takk

Lagt inn den 26.05.2010 17:11:01 av Sykt:
Jøss så positive alle er til dømminga igår. Uuuuuuutrolig ynkelig av Sandmoen. La gå att han gav straffe til LSK, MEN NÅR DE BOMMER OG HAN JÆVLA DUSTEN SANDMOEN dømmer att straffen må taes på nytt, aner man ugler i mosen. Utrolig att det går ann. Og episoden med Storbæk, att han fikk gult kort sier jo litt om den dommeren DERE roser opp i skyene.

Lagt inn den 26.05.2010 17:27:54 av Mammut:
Odd er nå et vanskelig lag å møte når de spiller på bortebane. Taktikken i går var brilliant. Storbæk løper og løper. Kortet er litt uforstålig. Dr.JoneS er ballvinnerkongen. Torjus er målsjansebremsen. I går var han god. LSK var slitne siste 20 min. Hadde vi kunnet foreta byttene våre da og friske bein, tror jeg på litt høyere press på slutten. Bently kom jo da til flere innlegg. Kovacs defensiv konge i går. Lagseier og kjemping dette var veldig bra på en vrien bortebane.
R f P = Rotta fra Po.. eh vessia? Han skal vi bare fortsette å ignorere. Han er jo såpass interessert at han får med seg absolutt alt, så han er nok skap-Odder og skriver gjennom en inversfunksjon.

Lagt inn den 26.05.2010 18:03:04 av Straffe:
Heh, det ser da ut til at Arni går lengre ut på straffe nummer 2 da, Brage Sandemoen er bare en jævla pikkskalle som skulle sørge for at LSK scorte på straffa si, de hadde fått sjangsen til å ta den på nytt, igjen og igjen, frem til det hadde blitt mål, det er jeg sikker på!!

Lagt inn den 26.05.2010 18:19:11 av Forbanna Sandmoen!:
Sandmoen sier han følger regelboka...og det gjør han jo ved de to første straffene...MEN: Før lsk-spilleren skjøt den tredje straffen var flere lillestrømspillere INNE i feltet! Og etter regelboka skal det vel da være ny straffe ettersom ballen gikk i mål? samtidig så får en jo en viss mistanke om at Sandmoen bevisst kikket på Arason for å "ta" ham igjen om han skulle ha reddet den og.

Lagt inn den 26.05.2010 18:48:59 av OE:
Kan ikke skjønne noe annet enn at vi kan være godt fornøyd med LSK-kampen og resultatet spill og sjangser tatt i betraktning. Som Mammut sier det ser ut som man har funnet frem til en spillemåte som gjør at laget er vanskelig å møte for hjemmelaga. Passe kyniske mao. Nå gjelder det å løfte seg hjemme også og ikke minst få bedre uttellinger på den dominerende ballbesittelsen som laget som oftest har. Mer giftige kanskje. Viktig at laget klarer å ribbe "Høna" skikkelig til søndag med pene målsifre.

Lagt inn den 26.05.2010 19:05:05 av @oe:
bare sier ifra omk at kampen ikke er før søndag 6 juni, blir skikkelig knusing av buskerud laga detta har

Lagt inn den 26.05.2010 20:26:15 av Richard Buer:
Jeg var vitne til "solid" dømming på Arenaen i kveld. Odd 2-Vindbjart 2-2 (Sundli, Gulsvik str.)

Lagt inn den 26.05.2010 22:39:11 av emil s:
@Richard Buer
Dommeren i kveldens kamp på Skagerag var halvbroren til brage,fullstendig hjernedød
si hva dere vil om Brage igår,men maken til feig kjøter skal du lete lenge etter,lar seg helt klart påvirke av fysne lsk suppehuer som piper besatt,det å gjemme seg bak regelboka blir totalt feil,da denne fysne dommerspira dømmer i hytt og gevær....
nåja har bestilt asfaltering av hele åråsen,på tide å legge den myra i asfalt en gang for alle og bygge leiligheter for hjemløse fjasenikker og utrangerte dommerjævler og de har vi plenty av !

Lagt inn den 26.05.2010 22:42:29 av @emil s:
Gjemme seg bak regelboka? Er det ikke den man skal følge, da? Selv om andre dommere ikke følger den?

Jeg stoler mer på DEFs kunnskap enn din her.

Lagt inn den 26.05.2010 23:06:03 av emil s:
def er forpliktet til og si det han sa,vi derimot kan si hva vi mener,husk Def har utallige ganger gått ut og sagt hva han mener om holding i straffe feltet,blir galt da av Def og klage på dommeren,samt at trenere som snakker nedsettende om dommere risikerer karantene og straff....

Lagt inn den 26.05.2010 23:33:49 av Gus:
Helt enig med Emil, svakt dømt igår.

Lagt inn den 27.05.2010 06:45:12 av R f P:
No må Odd tape snart.Eg lev i håpet!Diverre trur eg eg må vente til juli månad då dei spelar burte mot Viging!










Miss Lierse 2010?
Nummer 1
Nummer 9
Nummer 4
Nummer 10
Nummer 3
Nummer 8
Nummer 5
Nummer 6
Nummer 7
Nummer 2

Vis resultater

Odd - Kongsvinger0-0
Tromsø - Odd0-0
Odd - Viking0-0
Odd - Lillestrøm2-1
Hønefoss - Odd0-0

12.09Aalesund(H)
19.09Stabæk(B)
26.09Sandefjord(H)
03.10Haugesund(B)
17.10Viking(H)

Vindbjart - Odd0-0
Odd - Start 20-0
FK Tønsberg - Odd0-0

13.09Stavanger(H)
20.09Randaberg(B)
27.09Flekkerøy(H)

13.04G19-landslaget
13.03A-landslaget
08.03U21-landslaget

1. Rasmus T. Gjestland (65)
2. Rune Aa (64)
3. Marius Langkås (59)
4. Oddrane (56)
5. 22 (54)
Hele oversikten
Registrer deg

2000©2010
Oddrane Supporterklubb
Org.nr: 882 193 012