9. september 2010
Forsiden
Supporter
Om Oddrane
Medlem
Bli medlem!
Odd Grenland
Historikk
Multimedia
Tifogruppa
Bortefans
Forum

A-laget
B-laget
Odd3/junior
Andre Odd-lag
A-landslaget
U-landslag
Info
På siden
Supporternytt
TribuneTV

Terminlister
På reisefot?
Borteturer
Motstandere
Billettpriser



La Manga 2009


Dagboka mandag 4. januar
 Ti siste dagbøker
Dagboka onsdag 8. september
Dagboka tirsdag 7. september
Dagboka mandag 6. september
Dagboka fredag 3. september
Dagboka torsdag 2. september
Dagboka onsdag 1. september
Dagboka tirsdag 31. august
Dagboka mandag 30. august
Dagboka fredag 27. august
Dagboka torsdag 26. august
 - Alle dagbøker
Redaksjonslokalene er kalde etter ferien, takk og lov for alle fine bidrag til Oddvendtskalenderen som vi kan putte i peisen.

Ting som har skjedd
Det har vært litt tid uten en daglig bok, altså Dagboka, mao. det du leser nå, og selv om du sikkert har fått med deg det meste er det greit med en oppsummering.

Ny spiller inn: Magnus Myklebust.
Fetter Anton ble sparket ut fra Lillestrøm, og da ble det sånn at M&M ikke fikk fornyet knotrakten sin. Ikke at de sa at det var noen sammenheng, men selv oss rakettforskere tenker sitt. Nuvel, dårlig for Lillestrøm, bra for Odd. For Eminem kom gratis til oss og signerte en kontrakt som strekker seg ut 2012. Dagboka beholder sokkene på, men er ellers helt nakans når vi danser "Hei, du nye Oddegutt"-dansen.

Ny spiller inn: Elba Rashani.
Penn har ikke møtt papir ennå, men Elba er altså så godt som klar for en amatørkontrakt med Odd. 16-åringen har vært aktuell både for Lyn og VIF, men har vist rompa til dem og sagt at det er i Odd han vil være. Og da blir det en overgang fra Skarphedin til Odd for en fin fyr.

Spiller ut: Jakob Sørensen.
At Taz ville forsvinne var jo ingen kinaputt i en sølepytt engang, men hvor han skulle var heller i det blå ganske lenge. Det endte altså med FK Haugesund på småtten. I følge ryktene fra lokalavisene på Haugalandet så er Taz hentet inn for å fylle en back-rolle. Forstå det den som kan.
Uansett: Takk til Taz.

Spiller ut: Kenneth Dokken.
Kenneth tar seg turen hjem til Trondheim når han skrev under for Ranheim på tre og et halvt år. I tillegg til å bli et solid tilskudd til det nyopprykkede laget så får også Dokken mulighet til å forberede seg på livet etter fotballen når han også setter seg på skolebenken. Kenneth gikk gratis til Ranheim, men med fristilte lønnsmidler ble det altså plass til Eminem
Uansett: Takk til K-Dokk.

Langdistanseforhold?
Så var det klart, Melissa tar turen til Tyskland. Hva det betyr for Den Ungarske Bamsen ved vi ikke helt ennå.

Romjulsfyll
En av tingene som har skjedd siden sist vi var på banen, er at Odd har arrangert sin etterhvert så tradisjonelle romjulscup. Med ei pølse i neven plasserte vi baken på tribunen dag 1 av denne begivenheten. Odd 2 skulle møte Klyve og vi var spente på å få se de unge håpefulle briljere. Det vi fikk var absolutt ungt og håpefullt, men vi var litt overrasket over hvor ungt. Vi syntes det var moro å se småtasser drible rundt med gamle menn, men hadde vel ikke hørt om noen av spillerne før, og vi mener vi har over gjennomsnittet peil på hva som beveger seg i de yngre rekker. Første kamp gikk rett og slett ganske dritt, men den andre tok seg opp og de vant overlegent mot Skidar. Tony Woo skåra mål og greier, Tony Woo, vi gleder oss til å høre mer fra det navnet.

Dag 2 var i gang, og Odd 1 skulle spille. Da kom navnene på de unge vi har hørt om, men ikke en eneste A-lagsspiller. Igjen altså, det er gøy å se de unge, men de er ikke det like store trekkplasteret, ikke en gang for oss. Om Odd har tenkt å fortsette med dette, burde de ha med spillere fra A-laget. Argumentene gjelder både for oss tilskuerne, men det er vel ikke idiotisk å tro at Oddsupporteren som spiller fjerde divisjonsfotball for Kules også hadde syntes det ville vært stas å møte Red Pete, Fevanghino og Bentley i kamp, kanskje til og med ha klart å drible dem en gang eller to.

Gleden var derfor stor da Patornelas dukket opp for Gulset og viste frem gammel kunnskap med et pent plassert langskudd.

Noen Odd-suksess ble det ikke, for med null og niks av A-spillere på plass og start med mål i mot røyk begge Odd-laga ut i gruppespillet. Helt til topps gikk Pårs etter å ha slått Kules i finalen. Det var sikkert gøy for dem.

Blæsting
Du har vel ikke glemt å svare på konkurransen? Det er bare å hive seg rundt for å kunne smykke seg med fine premier. Fasiten ligger trygt innelåst i en pappeske i redaksjonslokalene, men vi har vaffal klart noen. Spesielt de som står bak tribunen er lette i badehette.

2006
Det var en dag for de fete typer, men vi fikk da i det minste fortalt om amerikanas på treningsfeltet og treningspilling utover vinteren.

2007
Gautebassen var optimistisk etter første treningsøkt og fortalte at folk hadde lært etter høstsmellen i 2006. Jassåsierudetaltså. Hva var det de lærte sa du? Vel, Dagboka hadde som vanlig tatt på seg sine blåeste øyne og trodde på alt mens vi fortalte deg åssen det skulle treningspilles utover vinteren. 10. februar utmerket seg jo som høydepunktet i fjorårsvinteren, bare motsatt.

Tommy hadde slanka seg og kanonissen pratet fortsatt i billedgåter.

2008
Fremtiden, nå fortiden, var kommet. Det var lite nytt å melde, men Jarstein var på plass i trønderheim og viking ville ha Ruud.

2009
Søndag get

I dag
Ville skillz trenes enda villere.

Vi feirer det nye året med en sang fra gamle venner.



Kommentarer, innspill eller tips til Dagboka? Send en e-post til dagboka(at)oddrane.no.

NB! Dagboka har en rekke forskjellige forfattere. Innholdet i Dagboka er de ulike forfatternes mening og representerer på ingen måte hva Oddrane Supporterklubb offisielt mener.



| Mer

Tilbake Publisert 4. januar 2010 | Lest 1165 ganger


Lagt inn den 04.01.2010 11:10:39 av ENDELIG:
DAGBOKA TILBAKE!! JIPPI!

Lagt inn den 04.01.2010 11:41:04 av odd:
nå kan vi miste Kovaks. (lenke)

Lagt inn den 04.01.2010 12:39:40 av Espen:
Nå signerte jo faktisk Kovacs en ny kontrakt med Odd nå i høst. Vi får tro at Kovacs faktisk forholder seg til den...

Lagt inn den 04.01.2010 12:43:50 av Christian W:
re odd: Leser du dagboka før du kommenterer eller?

Lagt inn den 04.01.2010 14:48:45 av Christian W:
(lenke)
Kovacs blir...

Lagt inn den 04.01.2010 14:58:36 av Bamblings:
Væras vakraste dagbok for væras vakraste klubb.
Godt nyttår, alle Oddere!

Lagt inn den 04.01.2010 15:28:48 av emil s:
tydelig at det er bedre å skrive negativt enn å sjekke fakta......
nuvel treningene har begynt så nå må gutta jogge av seg "julesnadderet

Lagt inn den 04.01.2010 16:11:29 av Christian W:
ah, godt å høre gutta løper igjen! Med et enda mer samspilt Odd mener jeg vi er gode nok til å hevde oss i toppen iår igjen.. ingen av våre konurrenter har forsterket nevneverdig, og vi er da ikke så svekket med Myklebust inn og Taz/Dokken ut? Håper Søren Jensen tar steget iår, synes han har vært god når han har fått sjansen! Semb regner jeg med er klar for tippeligaen, og Børven får noen innhopp på topp! Spent!!!!

Lagt inn den 04.01.2010 19:24:47 av rykte flaumen:
da gjeng rykta i dei myrke skoge og ville fjell at da e ein fra Oddrane søm ska te oslo førr å værra med i reklamefilm førr norsk tipping,
da e innkalla ein persone frå adla tippeliga klubbane,men kven e nu detta førr ein tru










Miss Lierse 2010?
Nummer 1
Nummer 9
Nummer 4
Nummer 10
Nummer 3
Nummer 8
Nummer 5
Nummer 6
Nummer 7
Nummer 2

Vis resultater

Odd - Kongsvinger0-0
Tromsø - Odd0-0
Odd - Viking0-0
Odd - Lillestrøm2-1
Hønefoss - Odd0-0

12.09Aalesund(H)
19.09Stabæk(B)
26.09Sandefjord(H)
03.10Haugesund(B)
17.10Viking(H)

Vindbjart - Odd0-0
Odd - Start 20-0
FK Tønsberg - Odd0-0

13.09Stavanger(H)
20.09Randaberg(B)
27.09Flekkerøy(H)

13.04G19-landslaget
13.03A-landslaget
08.03U21-landslaget

1. Rasmus T. Gjestland (65)
2. Rune Aa (64)
3. Marius Langkås (59)
4. Oddrane (56)
5. 22 (54)
Hele oversikten
Registrer deg

2000©2010
Oddrane Supporterklubb
Org.nr: 882 193 012