Neste kamp

Søk

Ikon Søk

Hovedsponsorer

 

 

Øvrige sponsorer

Sponsorpicture

Kontaktinfo

Postadresse
Oddrane Supporterklubb
Postboks 47
3705 Skien

E-post

Dagboka torsdag 9. september

Av: | 9. September, 2010
Print Kommentarer (0)
New Kids On The block, had a bunch of hits.
Chinese food makes me sick.
And I think it's fly when girls stop by for the summer, for the summer.
I like girls that wear Abercrombie and Fitch.
Børvenshow
Klar? Nå er det under 85 timer til tidenes første Børvenshow fra start på Skagerrak, en begivenhet Dagboka antar du har skaffet deg billett til? Det blir som å se The Beatles i Tyskland, bare at man ser en Øystesing på fotballbanen i stedet.

Forrige gang vi møtte AAFK skjedde det som i ettertid beskrives av Bø-boy selv som karrierens høydepunkt. Det sto 22 minutter på klokka og AAFK ledet 2-0. Da kom Børvenshow inn, og billettene til The Greatest Show on Earth var til salgs. 20 minutter, ett mål, en assist og en fremjobbet corner senere, sto det 3-2. En legende var født.

Så da er det vel bare til å glede seg til søndag? Trivelige Torgeir er roen selv, og tror egentlig det blir enda litt lettere å komme inn i kampen når han spiller fra start. Han prøver å ikke tenke så mye mens han spiller, og planen er egentlig bare å gjøre så godt han kan . Det lover ikke godt for AAFK.

Deilef prøver å ikke stresse han også. Det eneste han forventer er at Børven skal gjøre så godt han kan. Det eneste Dagboka forventer er et Børvenshow med flammer ut av rumpa og syv mål i målprotokollen. Vi er forskjellige, gitt.

Problemet med syv mål er jo at Barfelona kommer til å snappe ham gratis etter neste sesong når konrtakten hans går ut, men det finnes måter å sørge for at det ikke skjer på. Det ene er å ikke score syv mål i snitt, men det er en drittplan. Den andre planen er å skrive under en ny kontrakt, og det jobbes det allerede med. Børvenshows rådgiver og sirkusdirektør er allerede i samtaler med Utnebass, som håper alt er på plass i neste uke. Så lenge kontrakten varer til 21. desember 2012 er Dagboka fornøyd.

Er det ellers noe du lurer på om vår fremtid personifisert? I så fall har du flaks, Børvenshow stiller på nettmøte i morgen tidlig. La spørsmålsbonanzaet begynne. Vi skal spørre om han vil synge i begravelsen vår.

Helt til slutt, la oss gjenta dette med billetter. Alt du trenger å vite står her, for så vidt, men lenkeskrekk er et utbredt problem blant eldre mennesker, så vi kan oppsummere litt for deg.

Ålesund skal slås og sendes hjem ydmyket og med null poeng på kontoen. Billetter finner du her, eller så kan du kjøpe det i Odd-butikken mellom 15.00-18.00 i dag, 10.00-18.00 i morgen, 10.01-15.00 på lørdag og fra 15.00 på søndag.

Qendrim
Vi har så vidt pratet litt om troppen til kommende kamp tidligere i uka, og de observante av dere husker muligens at det var et par mann ute med ditt og/eller datt her og/eller der. Bentley freksempel? Vondt i kneet. TSL? Vondt i leggen. Simen? Vondt i en flush eller straight av gule kort. Dagboka kastet seg aldri på pokerbølgen.

Uansett. Et fellestrekk for de overnevnte er at de spiller på midtbanen alle mann, og med disse ute og tre andre på banen, er det ikke mange midtbanespillerne igjen å sette på benken. Det er derfor overskriften på på dette avsnittet er som den er.

Qendrim, og det er jo dødsenkelt å lage en sang til ham siden vi bare kan bruke Kim-Kim-sangen, står derfor meget nære sin debut i Eliteserien. DEF sier det samme som vi nettopp har sagt over her, at det fort vekk kan bli noen minutter med så mange mann ute. Han har vært god på trening og i 2. divisjon, så DEF er ikke spesielt stresset for det. Reglene åpner for at man kan brukes uten proffkontrakt et par ganger, så alt er godt med den biten.

Qendrim selv er overlykkelig og står antagelig foran speilet og klyper seg i armen akkurat nå. Egentreningen i bingen på Klyve har betalt seg, og dette kan jo være et signal om at en proffkontrakt ikke er så langt unna heller? Dagboka stoler på Qendrim, og håper på å få studere ungfolen på nærmere hold til søndag.

ALie vs. Arni
I går skrev vi i Dagboka at kun DEF vet hvem som skal stå i mål mot Aaleesuund til søndag, men det var i går. I dag vet hele telemark det, i alle fall den delen som abonnerer på TA eller Varden.

Det blir nemlig ALie som får æren. Arni har vært borte noen kamper og er ikke helt restituert etter å ha dratt på seg tresmak i ræva i Danmark og på Island, og ALie har på ingen måte spilt seg ut, akkurat.

ALie selv er storfornøyd, og har jo fått med seg at det er gamlelaget som står på motsatt banehalvdel til søndag. Men så fort noen (vær så snill, ikke Edvartsen) blåser i fløyta er de gode minnene fra Color Line ute av hodet, og alt handler om å vise seg tilliten verdig.

mer Unger Litt Framover
I går nevnte vi en sak om poeng for bruk av unge folk og at Godset driver barnehage. Nå har Varden fulgt opp, og Snopp Dag-E Fag sier det samme som vi sa i går, Børvenshow vil gjøre at poenga til Odd vil stige, og neste år blir det enda bedre. Men Snoppen sier også noe som ikke har kommet fram andre steder, nemlig at en fyr som Bentley ikke regnes med i statistikken.

Ikke at Dagboka vil vinne den tabellen for enhver pris, men at Bentley som har vært en så viktig og ung del av Odd-laget ikke regnes med er smått rart.

Nuvel, vi skummer videre og får hakeslepp og blir klamme i hakket. ULF! Nå har Dagboka ropt ULF, ULF tidligere, men nå ser det altså ut til at våre drømmer kan bli virkelighet. DEF Jam vil nemlig ha ULF som erstatter for Torjus, og det passer brillefint i vår bok, altså Dagboka. For som sjefen sier er ULF Bosman, ung og Odder i tillegg til å ha gjort sakene sine fint i Pårs.

Samtidig nevnes det at Morten2 ønsker seg til nye jaktmarker, helst i 1. divisjon, for å få seg spilletid på et litt høyere nivå enn Odd2. Utleie er jo også en ting å tenke på da, ikke sant?

Nuvel, vi går for å finne den ULF-statuen vi startet på for noen år siden.

Og forresten: Jepp, vi kanoniserer Børvenshow og ULF, selv om det kan være helt andre folk som virkelig slår til og blir heltene våre. Så misforstå oss rett, vi elsker alle Oddere, både de som har vært og de som skal komme.

Hej babberiba
Sånn, nå vet du hvordan du skal si hei til en svenske når du møter'n på gata. Men for å hilse på folk sånn uoppfordra så må du jo kjenne dem litt. Frykt ikke, noble ridder for Moderskipet kan hjelpe. Men hvem skulle moderskipet bry seg om da? Mattias Andersson, vel.

Noe å vente på
Om sånn ca. 10-11 dager skjer det plutselig noe nytt. Gjør deg klar til sparkel og puss, snekring og hamring. Du vil fortsatt oppdage at listene kanskje ikke er ferdig montert og at det mangler et strøk med maling her og der. Men det viktigste er at oddrane.no åpner sitt nye hjem for deg og din mor.

Noen ting blir flytta over, andre ting blir liggende med retrodesign som her helt til det blir moderne igjen, og nye ting kommer til med en gang eller etter hvert.

Denne Dagboka ligger allerede klar for deg på de nye sidene, men du må vente til sånn ca. 20. september før herligheten slippes løs. Vi skal prøve å minne deg på det et par,fem ganger i uka sånn at du ikke får sjokk når det plutselig ikke er sånn det har vært siden forrige århundre ellerno.

2005
Deilef ville ha Trond Viggo til NotOdden. Ja, det var andre tider da vøttø. Tommy var usikker og John Obi Mikel var med i troppen mot Odd.

2006
Lørdag

2007
Søndag

2008
O2 hadde gått på en sjelden smell, men det var fremdeles 13 poeng ned til andre plass. Dagboka var bekymret for mørt materie og sorte hull.

2009
Odd2 hadde gjort sitt for å gjenerobre tabelltoppen, men Pårs2 hadde lagt seg på ryggen så man var like langt. Arni hadde blitt skada på landslagsamling igjen, og Trinidad & Tobago kom lengre unna et VM.

2010
Trenings klokka når da, Kul?

Dagboka tar på seg sørgebånd, for Rich Cronin fra Lyte Funky Ones døde i natt.
Ikke hørt om LFO? One-hit-wonderet med den rareste og dummeste teksten på hele nittitallet, vøttø




Tilbake


ÅPNINGSTIDER

FORT FALKUM ÅPNER 

3 TIMER FØR KAMPSTART PÅ ALLE HJEMMEKAMPER OG

1 1/2 TIME FØR KAMPSTART PÅ BORTEKAMPER.

Andre sider

 

Delta i diskusjonene i forumet på Odd-forum.com, avdelingen i Tønsberg.

 

Klikk her for å lese gamle dagbøker.

Siste poll

Hvilken plass tror du ODD havner på denne sesongen?
 
0%
 
0%
 
100%



Totalt 1 stemme

Siste A-laget

ODD - Strømsgodset 1 - 1

Neste A-laget

ODD Lillestrøm
ODD Strømsgodset
Sogndal ODD

Tippeligaen 2013

PNameSP
1
team logo
Strømsgodset 8 17
2
team logo
Brann 8 15
3
team logo
Rosenborg 8 14
4
team logo
Aalesund 8 14
5
team logo
Sarpsborg 08 8 13
6
team logo
Viking 8 13
7
team logo
Lillestrøm 8 11
8
team logo
Haugesund 8 11
9
team logo
Tromsø 8 10
10
team logo
Hønefoss 8 9
11
team logo
Start 8 9
12
team logo
Vålerenga 8 9
13
team logo
Sogndal 8 9
14
team logo
Odd 8 8
15
team logo
Sandnes Ulf 8 8
16
team logo
Molde 8 5